Uncategorized

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kocaış, cihan üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çıdem bir Marifet Adamı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak bir başına öne çıdem en majör miktarda ilaç sineerik patentinin adalet sahibidir. Bu zamana kadar yaptıkları buluşlar ve ilaç bölümünde çoğu majör adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çalışmak istediği meydanı büyütmek talip Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile omuz omuza kurmuş oldukları Ar-Ge adlı yetişekın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanoğlunun selen kepezarcığının yanı sıra farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çalışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle geçirmek istemeyen esasarı mealında ülkesini sakır sakır özümleme eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi esasvuruları ile bile meşhurdur. 143 pare esasvurulmuş ve 280’den şu denli beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların yanı sıra ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu evgin gelişen olaylarda hızlı sonuç alınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Marifet Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle omuz omuza tekrar bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Meydanında imdi gerçeklik bir mahir olmasıyla omuz omuza kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda majör bir öneme malik olan Alkoçlar, Cihan çapında arz edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk yol sürülen flavonol glikozit esaslı cereyan etmek üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 tane bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise enam arasında en çok buluş belgesi esasvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Marifet Adamı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çalışmalarla insaniyet evveliyatına faydasını hiç nakıs etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı kuruluşsı yardımıyla leziz anlayışlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü neticelar elde etse de katiyen çalışmalarından vazgeçmemiş sakır sakır olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez omuz omuza cereyan etmek üzere sağaltma yönünde geliştirdiği deşkeleri keşfederek insaniyet evveliyatına majör bir himmetı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sağlam bilinmese bile bazı kıymetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek tesviye etmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz müşküllü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak bilinen şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha bile sükselı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (yan hasiyet) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonrasında ise 25’e yakın ülkede ruhsatı münfailtır. Tam çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten bile sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birşunca şirketin ortaklık ve müessis kadrosunda arz almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Müşterek Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve mevduat aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli başbuğıdır.
Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başkan Asistansıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma adlı bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca deşkenin yanı sıra insanoğluna yarayacak anlayışler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta yanıkların geçmesi sinein belli başlı bir zamanı beklesek de kimiları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile sineerisinden kolay bir şekilde sağaltma edebilmek sinein bu kullanılıyor. Antrparantez seksüel anlayışlev bozukluğunu da sağaltma kılmak sinein kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış nâre karşı mukavim ve müşküllü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi esasvurularının 2000 adetine yakının adalet sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı anlayışleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her zaman kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun süreli kapanmalara ve içtimai hayattan münezzeh zaruri hane istirahatlarine verilen kalan cihan toplumlarında birşunca alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hüküm kazanmış durumda.

Mevzuyla ait görüşünü beyan eden Spektral Holding Idare Müesses Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik amortisör inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi ait sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına kuruluşlabilecek en hakikat katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç bölümünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Marifet Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine majör miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna benzeri çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da majör gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis tutarlığıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde arz meydan öteki bilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok majör bir miktarda farmasötik deeğlenceli patentinin adalet sahibi olması ve esasvurusunu ilk yaratıcı insan olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı girişimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın temel yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık meydanında çalışmalarını sakır sakır rahatleterek sakır sakır faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birşunca sefer Türkiye Senenin Marifet Adamı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde bileğil vatan dışında doğrusu global anlamda da birşunca ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı çareların kontralığını almıştır. ılımlığı olan Metehan Yeşil ile omuz omuza leziz anlayışlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz sinein yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı anlayışe yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar birşunca farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken benzeri faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye esasladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çalışmaları bulunan Spektral Plasman Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam valör yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda arz meydan bir altın sahası ile omuz omuza esaslatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki eder bileğanlayışikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun sabit valör veya miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Küme’a bağımlı esrar ruhsatları ile esenlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Küme esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal madun kuruluşsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ait bile selen veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni pay modülü(staking) projemize daimî teminat olarak anlayıştiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir beceri teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.akarsu ve 18.06.2020 yayın zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası cereyan etmek üzere dü sınai hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada içtihatlerine arz verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Iyi Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye majör munzam valör mizan potansiyeline malik olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve selen yalıtımı vacip olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise saf gereç kuruluşsındaki vahiluklar yardımıyla yüksek derecede ısı ve selen yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan yüksek oranlarda izolasyon esenlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt arz planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine yarar rezerv saptama raporları düzenlenerek bölüt arzı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arz meydan ayrıntılara gereğince üste, TBY Holding sabık ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Keyif Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar