Uncategorized

Doğum Haritası Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı feza cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir feza marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın yaşamlarına cihet veren bir mesafeç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar çoklukla Burç Yorumları adı altında konstrüksiyonlır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt bölgeleri kabil zatî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında tamam adımları atmaları midein tavsiyelerde bulunur ve ezgi gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme fail ritüel burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak vaziyet hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları özümleme fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl içre hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına cihet veren bir disiplindir. Bugün da insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine koskocaman rabıta göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoklukla tevellüt haritası yorumlamak, kişilik analizi üretmek, aşk ve takanak astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, mizaç astrolojisi kabil konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin avluındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli sükselı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en üs görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt tarihine, saatine ve adına için hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin katiyen bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabil sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine elan lüks marifet sahibi geçmek istiyorsanız, biröte terimle alınlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin midein Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi midein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt tarihine için belirlenir ve biröte kişiye için kişilik ve gelecekteki olaylar üzerine marifet verebilir.

  2. Kükremek Burcu: çoklukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur midein kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Doğum haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçdolaşma. Kamer ıtır, bir kişinin hissî yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kabil yaşyalnız şekline koku eder.

Burç yorumlaması üzerine çok lüks marifet sahibi geçmek midein, astroloji terminolojisine aşina geçmek önemlidir.

Terim Manaı
Doğum haritası Bir kişinin tevellüt takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini söyleyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine marifet verir.
Natal harita Doğum anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin avluındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile alakadar ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde aksiyon ederken bir farklı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin avluındaki etkilere koku edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cihetünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değkârimlere koku edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse de, tamam bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, ileri tahmini ve elan katı çok bap üzerine marifet verme konusunda az çok değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan